Miegas nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie miegą nėštumo metu

Miegas nėštumo metu yra labai svarbus ne tik gerai nėščiosios savijautai, bet ir svarbus veiksnys sklandžiai nėštumo eigai. Turėtumėte daug ilsėtis ir miegoti pakankamai valandų. Nėštumo metu vykstant hormoniniams pokyčiams organizme,- gali būti sunku užmigti. Todėl pateikiame kelis metodus, kurie padės kovoti su nėštumo nemiga. Žemiau patarsime kaip gulėti nėščiajai ir ką daryti norint sumažinti nėštumo nemigą.

 

Nemiga yra būklė, su kuria kovoja dauguma nėščių moterų. Kūdikis esantis pilve augant tampa vis judresnis. Moteriai ima skaudėti stuburą, spaudžianti šlapimo pūsle dažniau tenka naudotis tualetu, dažnai suima mėšlungis, taip pat veikia ir stresas, nerimas dėl artėjančio gimdymo. Visi šie veiksniai neigiamai veikia miego kokybę nėštumo metu. Ką daryti, kad sumažintumėte nerimą keliančius simptomus ir susitvarkytumėte su nemiga?

 

 

5 patarimai geresniam miegui nėštumo metu

5 patarimai geresniam miegui nėštumo metu

Pasirūpinkite kokybiška patalyne ir čiužiniu. Čiužinys, ant kurio miegate, turėtų būti ne per minkštas, kad pakankamai tvirtai palaikytų stuburą. Antklodė, kuria užsiklojate, neturi būti per šilta, nes nėštumo metu keičiasi medžiagų apykaita, todėl dažnai galite jausti karščio bangas. Taip pat pasirūpinkite didesniu kiekiu pagalvių, kurias galima būtų pasidėti po galva, nugara ar tarp kelių.

Miegokite teisingoje padėtyje. Svarbiausia, kad pasirinkta poza, suteiktų jums daugiau komforto. Taip pat yra ir rekomenduojamų miego pozų nėštumo metu. Kokia gi ji? Geriausia gulėti ant kairiojo šono ir dešinę koją sulenkti ties kelieniu, kad ji būtų kuo arčiau pilvo. Venkite miegoti ant nugaros, nes tokia padėtis apsunkina kvėpavimą, sutrikdo kraujotaką. Dėl to nukrenta kraujospūdis ir nėštumo metu gulint ant nugaros kūdikiui gali pasireikšti hipoksija. Jūsų gimda daro spaudimą kraujagyslėms, esančioms dešinėje stuburo pusėje.

Venkite streso. Kuomet dėl gausybės minčių negalite užmigti –  patiriate stresą ir nerimą, susijusį su nėštumu ir gimdymu. Kad to išvengti stenkitės galvoti apie tai, kas jus atpalaiduoja – klausykitės raminančios muzikos, skaitykite mėgstamą knygą. Pagalvokite apie teigiamus dalykus, kurie jūsų laukia, kai jūsų mažylis ateis į šį pasaulį.


Nėštumas

Vartokite tinkamą maistą. Kai kurie maisto produktai gali turėti įtakos jūsų miego kokybei nėštumo metu. Negerkite kavos, gazuotų gėrimų. Taip pat apribokite saldaus, aštraus ir riebaus maisto vartojimą, o ypač prieš miegą.  Vietoj to valgykite daugiau vaisių tarkim bananą (banane yra daug magnio, todėl lengviau užmigti), valgykite daugiau daržovių, ryžių, jogurto. Šio maisto dėka išvengsite pilvo skausmo, pūtimo, virškinimo sutrikimų ar rėmens.

Nepamirškite judėti. Kiekvieną dieną galite atlikti lengvus fizinius pratimus. Pasitarkite su savo gydytoju, kad sužinotumėte, kokie pratimai jums labiausiai tinka. Reguliarus, net ir mažas fizinis aktyvumas padeda lengviau ir greičiau užmigti nėštumo metu bei geriau išsimiegoti visą naktį. Nėščiajai moteriai vaikščiojimas yra geriausias judėjimo būdas. 

Svarbu: jeigu visgi išbandžius šiuos patarimus negalite kokybiškai išsimiegoti pasitarkite su gydytoju. Savarankiškai nevartokite jokių medikamentų. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *