Miego rėžimas po atostogų

Kaip po atostogų susigrąžinti sveiką miegą?

Po vasaros ar ilgesnių atostogų dažnai užduodame sau klausimus: Kaip sugrįžti prie buvusio gyvenimo ritmo? Kaip vėl sureguliuoti dienotvarkę ir grįžti į įprastą sveiko miego ritmą?

Atostogos dažniausiai asocijuojasi su nerūpestingumu ir laisve, atsipalaidavimu nuo pilkos kasdienybės ir rutinos, kuomet nuolat einame į darbą, universitetą ar mokyklą, sukamės tame pačiame, gerai suplanuotame rate. Atostogos dažniausiai visa tai pakeičia ir kuriam laikui sugriauna nusistovėjusią tvarką.

Suprantama, kad kiekvienas turi savo poilsio būdų. Kai kurie žmonės mieliau leidžia atostogas tinginiaudami, kaip pvz., valandų valandas gulėdami ant gulto prie vandens. Na o kiti renkasi aktyvų poilsį, kuriame daug veiklos. Tokius žmones dažnai užveda judėjimas, dinamika, kuomet nuolat kažkas vyksta. Ramiai gulėti ir spoksoti į vandenį ar lėtai pasivaikščioti miške jiems netinka.

Atostogos ir atostogų pramogos turi daug privalumų. Visų pirma tai padeda nuimti stresą ir įtampą, leidžia atsipalaiduoti ir pamiršti apie kasdienius rūpesčius, o kartais ir apie visas pasaulio problemas. Kiekvienas nusipelnėme kokybiško poilsio, kad po jo kupini energijos ir entuziazmo sugrįžtume prie kasdieninių reikalų.

Aktyvios atostogos

Tačiau aktyvios pramogos ir pernelyg ilga atostogų trukmė gali turėti ir tam tikrų trūkumų, tarkim išvesti mūsų organizmą iš jam įprasto ritmo.

Taigi, nors atostogos yra smagios ir reikalingos kiekvienam žmogui, jos ne visada naudingos mūsų organizmui, ypač kalbant apie miego įpročius ir kokybę. 

Net jeigu atostogų metu nešėlstame nuolat audringuose vakarėliuose, o nusprendžiame namuose surengti filmų peržiūros maratoną (per kelias dienas peržiūrėti kelis sezonus mėgstamo serialo, kuriam per metus neturėjome laiko), kartu besaikiai užkandžiaujant mėgstamus patiekalus ar saldumynus – visa tai tikrai turės padarinių.

Nepamirškime , kad mūsų kūnas ir protas kiekvieną dieną prisitaiko prie tam tikro ritmo, kurį mes reguliariai treniruojame. Jei vieną ar du kartus sulaužysime šį ritmą, nieko baisaus neatsitiks. Tačiau jeigu tokių dienų yra daugiau, tarkim atostogų metu, tuomet viskas apsiverčia aukštyn kojomis ir mūsų organizmas neigiamai reaguoja į tokius staigius dienos ritmo pokyčius. 

Ruduo ir grįžimas prie įprasto ritmo

Atėjus rudeniui baigiasi vasara, o kartu ir visi geri dalykai baigiasi. Tai senas posakis, tinkantis ir mūsų atostogoms. Pasibaigus atostogoms baigiasi nerūpestingas laikotarpis ir mes turime sugrįžti į kasdienę rutiną. Taigi svarbu, kad kartu atkurtumėme ir sveiką miegą, grįžtumėte į įprastą miego ritmą, prie kurio mūsų kūnas yra pripratęs didžiąją metų laiko dalį. Tai ypač svarbu kalbant apie vaikus, kurie po ilgesnių vasaros atostogų grįžta į mokyklą. Taip pat ir daugeliui suaugusiųjų, kuriems darbas prasideda anksti ryte tą pačią valandą kiekvieną dieną. Per atostogas daugelis žmonių atsipalaiduoja ir keliasi ženkliai vėliau, nei įprastai, bei eina miegoti visai kitu laiku. Taigi sugrįžti prie rudens ritmo gali būti visai nelengva, dažnai kyla bėdų ne tik su atsibudimu, bet ir su užmigimu ir prabudimu naktį.

Kaip palengvinti sugrįžimą į įprastą, kasdienį miego ritmą?

  • Atkurkite savo įprastą miego režimą.
  • Eikite miegoti tuo pačiu metu kaip ir iki atostogų.
  • Stenkitės nevalgyti bent 2-3 valandas prieš miegą, ypač sunkaus ir sunkiai virškinamo maisto.

Pirmosios dienos gali būti sunkios, nes turime duoti savo kūnui ir protui laiko grįžti prie senų įpročių. Tačiau kuo greičiau sugrįšime į rutiną, tuo greičiau normalizuotis ir mūsų miego ritmas.

Atpalaiduokite kūną ir mintis

Jei atostogavote intensyviai ir ilgai naktinėjote, tai dabar pats laikas sulėtinti tempą ir leisti organizmui nurimti. Patariame prieš miegą paruošti atpalaiduojančią vonią su eteriniais raminančiais aliejais, paskaityti knygą (vietoj naršymo telefone), išgerti puodelį šiltos žolelių arbatos, pasiklausyti ramios ir atpalaiduojančios muzikos. Visa tai leis kūnui ir protui grįžti į reikiamą tempą ir sumažinti stresą. Šilta vonia prieš pat miegą gali padėti geriau užmigti. Po maudymosi kūno temperatūros kritimas imituoja natūralų kūno temperatūros kritimą ruošiantis miegui. Tai verčia jaustis mieguistai.

Lėto gyvenimo ritualai

Pasirūpinkite tinkamomis miego sąlygomis

Tai taip pat be galo svarbūs veiksniai, be kurių kitos, net pačios geriausios atpalaiduojančios procedūros gali neduoti laukiamų rezultatų. Tinkamas miegamojo oras, temperatūra bei tamsa. Būtina užtikrinti, kad kambarys prieš miegą būtų pakankamai prisotintas deguonimi.  Į miegamąjį įleiskite gryno oro, palaikykite miegamajame ne aukštesne negu 19 C laipsnių temperatūra. Stenkitės palaikyti tamsą kambaryje, izoliuokitės nuo išorinių šviesos šaltinių, kurie gali patekti į miegamąjį pro langą. Jeigu neturite naktinių užuolaidų, arba tamsintų roletų jums gali padėti NOXNOX miego raištis  arba NOXNOX miego akiniai, kurie sukuria „blackout“ efektą.

NOXNOX Karalienės poilsio rinkinys

Pasirūpinkite komfortu miegamajame

Jei planuojate pakeisti lovą, čiužinį ar patalynę naujais, geriausia tai padaryti iki atostogų pabaigos. Tuomet galėsite jaukiai ir patogiai grįžti iš atostogų į jau naują sukurtą miego vietą. Tai padės greičiau sugrįžti į įprastą miego ritmą. Juk naujoje, patogioje patalynėje smagiau miegoti, ypač jeigu ji skirta miego kokybei gerinti kaip kad NOXNOX sunkios antklodės , kurios ne tik palengvins užmigimą, bet taip pat ir gali pagelbėti esant streso ir nerimo simptomus. O jeigu jau turite sunkią antklodę galima atsinaujinti pasirenkant naują užvalkalą pritaikant esamam metu laikui.

Užtikrinkite tylą

Galiausiai ne mažiau svarbus veiksnys, būtinas sveikam ir kietam miegui – tyla. Taigi įsitikinkite, kad kambarys, kuriame miegate, yra tylus ir visi garsai, galintys trukdyti jūsų miegą yra pašalinti. Žinoma, tai ne visada įmanoma, bet pasistenkite padaryti viską, ką galite. O jūsų kūnas ir protas jums tikrai už tai padėkos giliu ir kokybišku miegu, kuris garantuos, kad ryte pabusite pailsėję ir pasiruošę naujam startui darbe, universitete ar mokykloje.

Jei jums reikia pagalbos išsirenkant tinkamą sunkią antklodę, užvalkalą ar miego akinius  arba turite klausimų apie bet kurią mūsų prekę, būtinai parašykite mums arba paskambinkite. Džiaugiamės galėdami patarti ar padėti apsipirkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *