🐑JUODADIENIAI iki -80%! Dovana perkant už 99€

Sunki antklodė vaikams kaip terapinė priemonė

Sunki antklodė yra terapinė priemonė, kurią rekomenduoja naudoti vaikų raidos specialistai.

Tokia antklodė gali pagelbėti vaikui, kuriam sunkiai sekasi užmigti. Taip pat gali daryti teigiamą įtaką vaikui, turinčiam sutrikusią sensorinę integraciją, ADHD ir autizmą.

Pasunkinta antklodė kitaip dar dažnai vadinama sensorine antklode, gali pagelbėti, jeigu Jūsų vaikui sunku susikaupti, jis yra hiperaktyvus, pernelyg aktyvus, irzlus, nemiega naktį arba jam sunkiai sekasi užmigti.

Ji pagaminta iš aukštos kokybės medžiagų, parinktų pagal vaiko (ar suaugusiojo) matmenis ir svorį, pripildyta stiklo granulių.

Kaip veikia sunkioji antklodė

Sunkios antklodės pasižymi tuo, kad švelniai spaudžiant stimuliuoja specialius receptorius, esančius raumenyse ir sausgyslėse, tokių būdų siunčia signalą kūnui atsipalaiduoti, pamiršti apie dirgiklius. Žmonės pasirinkę miegui sunkiąją antklodę dažnai pastebi, kad miega giliau, ko pasekoje jaučiasi labiau pailseję. 

Sunkios antklodės:

  • gali turėti raminamąjį poveikį kūnui;
  • mažiną kūno jautrumą dirgikliams;
  • turi įtakos susikoncentravimo padidėjimui;
  • gali sumažiti baimės, nerimo jausmus,  teigiamai veikti depresines būsenas ir nuotaikų kaitas;
  • gali padėti kovoti su nemiga.

Kam tinka sunki antklodė

Sunkias antklodes rekomenduojama naudoti tiek vaikams turintiems miego problemų, sensorinės intergracijos sutrikimams lengvinti (pvz padidejęs raumenų tonusas), tiek esant raidos sutrikimams, tokiems kaip ADHD,  Dauno sindromas, Aspergerio sindromas ar autizmas. Kadangi vaiko miego metu antklodė švelniai spaudžia kūną ir tokių būdu stimuliuoja proprioceptinę sistemą, kuri yra atsakinga už kūno padėties erdvėje suvokimą. Anot raidos specialistų tai neįkainojamas terapinis pranašumas.

Taip pat antklodė gali padėti vaikui, jei vaikui pasireiškia:

  • padidėjęs ar sumažėjęs jautrumas dirgikliams;
  • susikaupimo problemos;
  • sumažėjęs motorinės koordinacijos lygis, neįprastas fizinis aktyvumas (per didelis arba per mažas);
  • diagnozuoti įvairių tipų raidos sutrikimai.

Nuotraukos: Amin Hasani  iš Unsplash 

2 comments

  1. Laba diena, noriu pasiteirauti. Renkuosi sunkią antklodę ir susidūriau su svorio pasirinkimu. Gal galėtumėt patarti, 18 kg sveriančiam vaikui, kokio svorio tiktų antklodė. Pasiskaitinėjau, kad turi atitikti 10-15 proc. kūno svorio, bet gal galima sunkesnę, jei taip tai kiek gali viršyti? Ačiū.

    1. sveiki,
      tam kad galėtume tiksliau atsakyti trūksta daugiau informacijos. Prašome paskambinti mums konsultacijai tel +370 663 61 805

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *