Perkant už 100€ dovana (35€)

Įpročiai geresniam miegui bei jų puoselėjimas

Akivaizdu, jog be miego žmogui išgyventi neįmanoma. Visgi, be kokybiško miego gali būti lygiai taip pat sunku, kadangi tai yra savotiška “perkrova”, o, jos metu vyksta daugybė biologinių procesų. Smegenys kaupia naują informaciją ir atsikrato jau nebereikalingos, atnaujina nervines ląsteles. Svarbiausia, jog šie procesai ir palaiko sveiką smegenų funkciją, todėl miegas yra be galo svarbus mūsų emocinei ir fizinei sveikatai. 

Visgi, naktį dažnai prabundant, ilgai neužmiegant, nerimaujant, miegas bei jo metu vykstantys procesai yra sutrukdomi, ar visai nutraukiami. Šiais laikais, kuomet stresas yra kaip niekada dažnas reiškinys žmogaus gyvenime, miego rutiną, o ypač kokybiško miego rutiną, vis sunkiau palaikyti. Kadangi gerai pailsėti natūraliai tampa sunku, tam tikros priemonės gali tarnauti kaip išorinė pagalba, padedanti susitvarkyti miego režimą. 

Miego ritualai, miego higiena, miego rutina. Šių procesų esmė – tam tikri, individualiai pasirinkti, įpročiai prieš miegą, kurie padeda žmogui greičiau ir giliau užmigti, taip pat mažinanti prabudimų dažnumą nakties metu, kurie ne tik trikdo poilsį, bet gali ir gerokai suerzinti nervų sistemą. 

Natūraliai, iškyla klausimas, kokius, visgi, įpročius puoselėti, kurie padėtų išsilaisvinti iš nemigos? Kiekvieno žmogaus organizmas individualus, todėl veiksmingi įpročiai yra labai individualūs. NOXNOX komanda atrinko keletą mažų, bet įvairiapusiškai naudingų įpročių, kuriuos galite pritaikyti savo rutinoje ir mėgautis geresne miego kokybe. 

Kuo daugiau ryškios šviesos dieną – tuo mažiau nereikalingų minčių nakties metu.

Bėgant metams mūsų kūnas prisitaiko gyventi pagal tam tikrą laikrodį, vadinamą individualiu paros ritmu. Šis ritmas turi didelį poveikį mūsų smegenims, hormonams, padeda mums išlikti aktyviais dienos metu ir siunčia signalus, kada kūnui jau metas ilsėtis. Tyrimai rodo, jog kuo daugiau šviesos žmogus gauna dienos metu, tuo daugiau energijos jis turi darbams atlikti. Taigi,l naktis bus skirta ramiam ir kokybiškam miegui. Pasivaikščiojimai gamtoje ne tik yra geras būdas prasimankštinti, bet ir iš anksto paruošti savo kūną kokybiškam miegui nakties metu. Ši praktika taip pat buvo išbandyta ir realybėje: žmonėms kenčiantiems nuo miego sutrikimų ne tik pagerėjo miego kokybė, bet ir sutrumpėjo laikas, per kurį užmiegama.

Kofeino ribojimas vakarais

Nors kofeino mažinimas skamba kaip akivaizdus argumentas, daugelis nuvertina, kaip stipriai kava gali paveikti miego kokybę. Iš pirmo žvilgsnio, atrodo, jog kavos reikėtų tiesiog vengti prieš pat einant miegoti. Visgi, kava veikia mūsų organizmą kur kas ilgiau, todėl jos kiekį jau reikėtų pradėti mažinti ne prieš vakarienę, o jau atsitraukus nuo pietų stalo. 

Kofeinas turi daug sveikatą gerinančių savybių, geresnis miegas, deja, nėra viena iš jų. Kava stimuliuoja nervinę sistemą ir neleidžia kūnui naktį atsipalaiduoti, todėl geriant kavą likus netgi 6 valandoms iki ėjimo miegoti, akivaizdžiai pablogins miego kokybę. Taip yra todėl, nes kofeinas gali likti mūsų kraujyje nuo  6–8 valandų. Praktiškai, visą naktį. Visgi, jeigu aplinkybės susiklosto taip, jog kava pati atsiduria ant jūsų stalo, geriau rinktis kavą be kofeino, Chai arbatą, arba silpną kavą su pienu. 

Atkreipkite dėmesį į savo miegamąją erdvę

Teisingai suplanuota ir išpuoselėta miegamojo erdvė yra ne tik teisingo čiužinio pasirinkimas, tikslingas miegamojo kambario išplanavimas, nedirginančios spalvos ir t.t. Žinoma, į tai atkreipti dėmesį yra svarbu, tačiau kai kurie aspektai, iš pirmo žvilgsnio paprasti, gali turėti, kur kas, didesnės įtakos mūsų miegui, negu tam tikri išvaizdos elementai. Tokie elementai yra: temperatūra, triukšmas, šviesa. Miegamojo erdvė turėtų būti tinkamai išvėdinta, atskirta nuo gatvėse vyraujančio triukšmo, ne per šviesi. Tyrimai rodo, jog žmogus kur kas geriau išsimiega tinkamai išvėdintoje, vėsioje aplinkoje, negu šilumoje. 

Visgi, gali būti sunku atrasti tinkamą temperatūros balansą. Sprendimas – NOXNOX sunki antklodė kuri ne tik padės atsikratyti nereikalingo nerimo bei streso, pagerinti miegą ir maloniai jaustis. Unikaliai sukurtas užvalkalas vėsins karštomis dienomis, o šaltomis žiemos naktimis – sušildys ir leis atsipalaiduoti. Miego ritualai turėtų tapti neatskiriamu aspektu žmogaus gyvenime, ypač patiriantiems daug streso, nerimo dienos metu. Buvimas natūralioje šviesoje, kofeino ribojimas bei tinkama miegamojo aplinka – tik keletas pavyzdžių, kaip žmogus gali pagerinti savo miego rutiną ir mėgautis kokybiško miego patirtimi. Visgi, šiuolaikinio žmogaus gyvenimas, ypač pastarieji įvykiai, kiekvieną dieną atneša streso ir nežinomybės. Kuomet nepadeda nei kofeino mažinimas, nei tinkamos temperatūros pasirinkimas, ar kiti miego gerinimo aspektai, NOXNOX pasunkinta antklodė gali tapti tikras išsigelbėjimas, norint susigrąžinti kokybišką miegą ir jaustis puikiai dienos metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *