Nuogo miego paslaptys

Nuogo miego paslaptys – visi už ir prieš šiame straipsnyje

Tikriausiai žinote, kad apie trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami. Taip pat žinote, kad miegas, jo trukmė ir kokybė yra labai svarbūs organizmo regeneracijos procesuose.

Bet ar žinojote apie naudą miegoti nuogam?

Miegoti nuogam labai populiaru, ypač vasaros mėnesiais, kai dėl karšto oro labai sunku rasti optimalią temperatūrą miegamajame.

Miegant nuogam miego kokybė yra daug geresnė, o vien drabužių trūkumas lovoje labiau atsipalaiduoja ir žmogus greičiau užmiega.

Nieko nuostabaus, juk visą dieną dėvėdami spaudžiančius apatinius, aptemptus rūbus – gausiai prakaituojame, taip pakenkdami ir mūsų kūno odai. Bent nakčiai turime leisti kūnui kokybiškai pailsėti.

Taigi, kaip tai ką dėvime miegodami, veikia mūsų miegą? 

Visai neseniai Nacionalinio miego fondo atliktas tyrimas atskleidė, kad be apatinių miega:

🇬🇧 30%  Anglų

🇨🇦 14% Kanados gyventojų

🇲🇽 12% Meksikiečių

🇩🇪 9% Vokečių

🇵🇱 13% Lenkų

Remiantis „ABC News“ telefonu atlikta amerikiečių apklausa, nustatyta, kad 22% amerikiečių miega nuogi. Iš kurių dauguma (dvigubai daugiau) yra vyrai.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje nuogi miega apie 10% gyventojų.

Taigi grįžtame prie apžvalgos ar vis gi sveika miegoti nuogam?

Yra žinoma, kad optimali kambario temperatūra kokybiškam miegui daugumai žmonių yra nuo 18 iki 20 laipsnių. Tiek per žema, tiek per aukšta temperatūra naktį neigiamai veikia mūsų miego kokybę.

Dėl šios priežasties kai kurie žmonės mano, kad miegoti nuogam gali padėti organizmui greičiau pasiekti žemesnę kūno temperatūrą ir užtikrinti geresnį miegą, ypač kai lauke labai karšta.

Miegojimas nuogiems, žinoma, nežymiai sumažins odos temperatūrą, nekeičiant oro temperatūros miegamajame, taip pat galite pagerinti kraujotaką – vis dėlto miegojimo nuogam privalumai tuo nesibaigia.

Miegojimas nuogam nauda

Yra daugybė teorijų, patvirtinančių, kad miegoti nuogam yra sveika. Miegas be drabužių:

  •  padidina augimo hormono, meilės hormono lygį,
  • padeda prižiūrėti intymias vietas, 
  • padeda reguliuoti hormonus, 
  • užtikrina laisvą oro patekimą į odą
  • veikia kūną taip, kad kūnas įkaista lėčiau, to dėka miegame žemesnėje temperatūroje, o tai padidina medžiagų apykaitą naktį.

 

Miegojimo nuogam privalumai

Miegojimas nuogiems suteikia lengvumo ir laisvės pojūtį savo kūnui, o tai teigiamai veikia mūsų savijautą.

Intymių vietų infekcijos

Faktas yra tas, kad miegojimas nuogam žymiai sumažina intymių infekcijų, ypač moterų, skaičių. Jei miegate nuoga, padedate užkirsti kelią bakterijų dauginimuisi.

Miegojimas nuogiems gali padėti išvengti mieliagrybių augimo makštyje, kuris yra vadinamųjų makšties mielių infekcijų priežastis dar vadinama kaip  „makšties pienligė”. Per didelis mielių augimas sukelia mielių infekciją, kuri gali sukelti makšties gleivinės uždegimą, sukeliantį skausmą ir niežėjimą. Infekcijų rizika dažnai padidėja dėl nepakankamos oro cirkuliacijos, kurią dažniausiai sukelia aptempti apatiniai. Vengimas ankštų ar netinkamai prigludusių apatinių miego metu gali padėti pagerinti makšties sveikatą.

Miegas nuogam ir vyrų sveikata

Taip pat yra nustatyta, kad vyrams vilkint per ankštus apatinius, dėl per aukštos sėklidžių temperatūros sumažėja spermatozoidų skaičius, todėl dėl spermos sveikatos jie turėtų miegoti nuogi. Taigi per aukšta vyrų intymios zonos temperatūra mažina spermatozoidų gyvybingumą ir skaičių kas tesiogiai veikia vaisingumą.

Miegojimas nuogiems teigiamai veikia santykius

Miegodami nuogi šalia savo partnerio galite padidinti poros pilnavertiškumo jausmą ir sustiprinti ryšį bei teigiamai paveikti meilės hormoną. Partneriai, kurie lovoje leidžia laiką nuogi, mažina kortizolio (streso hormono) lygį, todėl jie dažniau jaučia mažiau įtampos ir tarpusavyje jaučia didesnį emocinį artumą.

Odos kontaktas sukelia endorfinų, dar vadinamųjų laimės hormonų, išsiskyrimą, o tai prisideda prie geresnių santykių tarp partnerių.

Miegant nuogiems patiriam giliesnį miegą

Amsterdamo universiteto mokslininkai mano, kad sumažinus odos temperatūrą mes greičiau užmiegame ir rečiau pabundame naktį. O miegojimas tiesiog „nuogam“ yra geras būdas sumažinti odos temperatūrą, nekeičiant oro temperatūros namuose ar miegamajame.

Mokslininkai priduria, kad miego rūbai, pižamos riboja judėjimo laisvę, kuri suteikia daugiau „sveiko miego“ šansų – gerina miego kokybę, nes jis yra gilesnis.

Kokių higienos taisyklių verta laikytis miegant nuogiems?

Visų pirma, miegant nuogiems, patalynę teks skalbti daug dažniau, nes ji tiesiogiai liesis su mūsų oda, kuri išskiria prakaitą. Todėl dar atidžiau rinkitės antklodę ir užvalkalą. Patariam rinktis aukštos kokybės patalynę geresniam miegui.

Organinis pledas

Siekiant kuo sveikesnio miego, antklodės, paklodės ir užvalkalus derinikite prie tinkamo sezono.

Tai idomu

Miegas be pižamos padeda numesti svorio

Ne, deja, tai nėra taip paprasta… Tačiau jei derinate tai su dieta ir reguliaria fizine veikla, pakankamai išsimiegoję galite lengviau numesti svorio. Pasak mokslininkų, iš Nacionalinės sveikatos instituto, miegas vėsesnėje temperatūroje pagerina ir pagreitina medžiagų apykaitą ir užkerta kelią diabeto progresavimui.

Kortizolio, streso hormono, lygis taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Jei naktį perkaitote, kortizolis gali išlikti didelis. O tai dažnai sukelia svorio padidėjimą, padidėjusį nerimą ir greito, nekokybiško maisto troškimą.

 

Kas visgi neturėtų miegoti nuogas?

Neturėtumėte miegoti nuogas, jeigu:

  1. Turite jautrią odą – jei turite jautrią, dirglią odą ar alergiją, miegoti nuogam nebus gera mintis.Tik iš jums pritaikytos ir tinkamos medžiagos pagamintos pižamos apsaugos jūsų odą nuo dirginančių veiksnių.
  2. Vaikščiojate miego metu (lunatikavimas) – nors šis reiškinys dažniausiai pasitaiko vaikystėje ir paauglystėje – tačiau yra keli procentai ir suaugusiųjų tarpe – tuomet jei esate vienas iš lunatikų, savo labui eikite miegoti su pižama.
  3. Jūsų miegamajame itin šalta – jei jūsų namuose vėsu (greičiausiai žiemą), miegoti nuogam gali būti ne pati geriausia mintis. Be to, peršalus labiau patartina užsivilkti šiltą pižamą nei miegoti nuogam.

 

Atminkite, kad jums neturėtų pakakti jokių argumentų ir įrodymų, patvirtinančių geresnę sveikatą ar gerinančius miego kokybę be drabužių, jei jums tai tiesiog nepatinka – vadinasi tai ne jums.

O jei, kita vertus, mėgstate miegoti nuogi, nepamirškite rinktis kokybišką antklodę ir dažniau skalbti užvalkalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *